Turistické trasy a výlety – Velká Úpa, Pec pod Sněžkou a okolí

Krkonoše jsou rájem pro pěší turistiku, která má zde dlouholetou tradici. Turistické trasy jsou dobře vyznačeny a rozlišeny různými barvami (červená, modrá, žlutá a zelená), proto je orientace i pro ty, kteří jsou zde poprvé, s turistickou mapou jednoduchá.
Pro horskou turistiku je v Krkonoších vyznačeno 400 km cest, převážně v turisticky zajímavých oblastech Krkonošského národního parku.

Turistické stezky na mapy.cz

123Následující »

Hora Sněžka

Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím místem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky. Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova mlýna. Tipy na pěší výstupy a další informace najdete na stránce Hora Sněžka.

Rozhledny – Hnědý vrch a Černá hora

V Peci pod Sněžkou se máte možnost podívat na novou nejvyšší rozhlednu Krkonoš na Hnědém vrchu (27 m). Velmi oblíbeným turistickým cílem je i rozhledna na Černé hoře – Janské Lázně (21 m). Na obě rozhledny se dostanete jak lanovkou, tak pěšky.
Více informací a fotogalerii najdete na stránce Rozhledny.

Pec pod Sněžkou – chata Výrovka – Pec pod Sněžkou (okružná cesta)

Z Pece pod Sněžkou se vydáte po modré a následně po žluté turistické značce k lanovce na Hnědý vrch. Lanovkou vyjedete na Hnědý vrch, kde je teď postavena nová rozhledna. Z Hnědého vrchu se vydáte do kopce po červené značce kolem chaty Lyžařská bouda, kde se můžete občerstvit...

Janské Lázně

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice.

Polské lázeňské město a lyžařské středisko Karpacz

Karpacz je typickou horskou obcí. Leží v Krkonoších v údolí řeky Łomnice a jejích přítoků na úpatí Sněžky ve výšce od 480 m do 885 m n.m. Hledáte-li různé možnosti, jak aktivně strávit volný čas, pak je nabídka strávit ho v Karpaczi přímo stvořená pro Vás. Procházka po městě Vám poskytne řadu nezapomenutelných dojmů. Během procházky si můžete prohlédnout kostelík Wang – perlu dřevěné skandinávské architektury ze 12. století. Vaší pozornosti rovněž doporučujeme Městské muzeum hraček.

Luční bouda

Výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda se nachází na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.

Horní Albeřice

Pec pod Sněžkou – Horní Maršov – Horní Albeřice – Albeřický vrch – Lýsečinské boudy – Cestník a zpět

Horní Albeřice (747 m n. m.) leží u Albeřického potoka. Poblíž obce se nacházejí nejrozsáhlejší krasové útvary v Krkonoších. V devíti lomech se těžil vápenec. Dnes je toto území chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy.

Pohádková stezka Malou Úpou

Malá Úpa je romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa. Čeká zde na Vás deset zastavení s pohádkami od známe české spisovatelky, paní Marie Kubátové.


123Následující »
počasí

Dnes 03:28 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
18.04.2024 03:28
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...