Rozhledny – Černá hora a Hnědý vrch

Rozhledna Hnědý vrch – Pec pod Sněžkou

Nejvyšší rozhledna v Krkonoších se nachází na Hnědém vrchu nad Pecí pod Sněžkou nedaleko od výstupní stanice sedačkové lanové dráhy.

Provozní doba rozhledny:
červen–říjen denně od 9.00–16.00 hod., v době provozu lanové dráhy na Hnědý vrch

Rozhledna je umístěna v nadmořské výšce 1 207 metrů nad mořem. Hlavní vyhlídková plošina je ve výšce 27 metrů nad zemí, celkem měří rozhledna 30,85 m. Pec pod Sněžkou vybudovala rozhlednu na Hnědém vrchu, aby vytvořila další snadno dostupný cíl výletů a odlehčila tak vrcholu Sněžky. Rozhledna je přístupná zdarma.

Návštěvníci uvidí z vyhlídkové terasy úchvatné panorama hlavního krkonošského hřebene, především na Sněžku, Luční a Studniční horu, a vidět je také turistické centrum Pece pod Sněžkou. Za příznivého počasí jsou z rozhledny vidět i Orlické hory a Jeseníky. Na horním ochozu rozhledny, jejíž podstava je trojúhelníkového tvaru a tvoří ji dřevěné a ocelové sloupy, může najednou pobývat až 25 osob.

Zdroj informací: www.vychodnikrkonose.cz

Výstup na Hnědý vrch

Využijte čtyřsedačkovou lanovou dráhou s celoročním provozem, nebo pěší výstup po zelené turistické trase z centra Pece pod Sněžkou (2,5 km).

Rozhledna Černá hora – Janské Lázně

Rozhledna Panorama na Černé hoře je původní sloup lanové dráhy ve vzdálenosti 100 m od horní stanice současné lanovky, směrem k lyžařskému vleku Anděl. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů, odkud se nabízí krásný kruhový pohled nejen do kraje, ale i na značnou část Krkonoš.

Na konstrukci rozhledny je umístěna panoramatická kamera, která každé ráno od 8.00 hod. na programu ČT 2 informuje o počasí, povětrnostních podmínkách, stavu sjezdových, běžeckých tratí a dalších aktualitách.

Provozní doba rozhledny: 
O letních prázninách: 10.15–16.00 hod., v případě příznivého počasí do 17.00 hodin
Mimo dobu letních prázdnin: po–pá: 14.15–16.00 hod, so–ne: 10.15–16.00 hod.

Lanovka na Černou horu

Od roku 2006 je v provozu osmimístná kabinová lanová dráha s názvem Černohorský express. Letní provoz kabinové lanovky je od 9:00 do 18:00 hodin, dle jízdního řádu.

V letním období od 25. 5. do 3. 10. 2010 mohou návštěvníci Černé hory využít služby Černohorského BUSU. Jedná se o spojení přepravy kabinovou lanovou dráhou a autobusu z Pece pod Sněžkou přes Horní Maršov do Janských Lázní a zpět.
Lze si zakoupit i společnou jízdenku na kabinovou lanovku Černohorský Express a Černohorský BUS (v pokladnách kabinové lanové dráhy nebo u řidiče autobusu.)

Zdroj informací: www.janskelazne.cz

Pěšky na Černou horu

  • z Jánských lázní – 5,5 km
  • z Velké Úpy – 8,3 km
  • z Pece pod Sněžkou – 5,5 km
foto foto foto
Rozhledna Černá hora
Rozhledna Černá hora
Rozhledna Černá hora
 
foto foto foto
Rozhledna Hnědý vrch
Rozhledna Hnědý vrch
Rozhledna Hnědý vrch
 
počasí

Dnes 02:02 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
18.04.2024 02:02
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...