Krkonošská magistrála

Přes celé hory vede Krkonošská lyžařská cesta. Od Harrachova po Žacléř měří cca 80 km.

Magistrála, jak se jí běžně mezi běžkaři říká, začíná v Harrachově, vede podél Mumlavy ke Krakonošově snídani, kde se stačí doleva k Vosecké boudě. Pak ke křižovatce U čtyř pánů, dále na Zlaté návrší k Vrbatově boudě, kde dosahuje nejvyšší nadmořskou výšku 1 400 metrů. Pokračuje po zasněžené horské silnici na Horní Mísečky, dále po modré sjezdovce nebo vyhlídkové cestě na svahu Medvědína do Špindlerova Mlýna. Přes město dovede lyžaře do lyžařského areálu Svatý Petr, odkud pokračuje přes Krásnou pláň, Klínové boudy na Rozcestí, přes Dvorskou boudu na úbočí Liščí hory, k Lesní boudě a horní stanici lyžařského vleku Zahrádky v Peci pod Sněžkou. Přes Lučiny stoupá od Kolínské boudy na Černou horu a dále vede na Velké pardubické boudy, Modré kameny a Krausovy boudy. Odtud přes Weissovy domky do Horního Maršova. Dál směřuje k Rýchorské boudě, po hraničním hřebenu a Celní cestě do Horních Albeřic, k Lysečinské boudě a přes Cestník na Pomezní boudy v Malé Úpě. Z Rýchor se dá odbočit do Žacléře.

V areálech a infocentrech získají lyžaři tištěný leták s mapkou a popisem jednotlivých úseků lyžařské cesty.

počasí

Dnes 08:12 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
27.02.2024 08:12
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...